Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Klimatyczna i przytulna kuchnia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przytulna kuchnia kojarzy nam się z ciepłem i bezpieczeństwem. To miejsce do którego zawsze chce się wracać. Chyba nikt nie będzie miał problemu z tym, aby do swojej przytulnej kuchni zaprosić innych domowników na wspólny posiłek przy stole.

Rustykalna, przytulna kuchnia

Klimat rustykalny to absolutny pewnik, jeżeli w naszym domu ma zagościć przytulna kuchnia. Wystarczy spojrzeć na to, jakie kuchnie rządziły w dawnych, pałacowych dworach, aby mieć pewność, że w takich pomieszczeniach będziemy się dobrze czuć. Na podłodze można umieścić płytki, które mogą przypominać dawne klepiska na ziemi. Z kolei pod sufitem pomalowanym na biało (w dawnych czasach były one bielone wapnem) znaleźć można również solidne deski w ciemnym kolorze, wyraźnie odcinające się na takim tle. Do tego proste meble i stylizowana armatura. Może znajdzie się tu również miejsce na piec kaflowy, jak to bywało w dawnych kuchniach.

Śródziemnomorska, przytulna kuchnia

Osoby, które kochają nieco nowocześniejsze akcenty, na pewno nie pogardzą klimatem śródziemnomorskim. Przytulna kuchnia w takim klimacie będzie pełna słońca, jak to w tym regionie kraju bywa. Przede wszystkim jasne barwy (niekoniecznie białe) oraz duże okna, które pozwalają na przepuszczenie światła dziennego. Do tego płytki na ścianach, na których zostaną ułożone w piękną mozaikę. Koniecznością są drewniane meble, które będą ozdobione gustowną metaloplastyką. Tutaj również można zaprosić barwną, stylizowaną armaturę, będącą ozdobą tej kuchni. 

Comments are closed.

Meble ogrodowe balkonowe cycnesa.org tarasy metalowe