Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Farby do skóry – dodatkowe wsparcie dla kaletnika

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prace kaletnicze i ,,robienie” w skórze jest niesamowicie interesującym zajęciem, które ma nieskończoną ilość możliwości. Tak naprawdę jedynym co ogranicza kaletnika jest jego wyobraźnia. Może on tworzyć najróżniejsze prace przekształcając swoje myśli w rzeczywistość. Do tego dochodzi mnogość różnorodnych dodatków i akcesoriów, z których kaletnik może korzystać. Przykładem jest farba do skóry, która potrafi nadać danej pracy niesamowity i oryginalny efekt. Niektóre farby mogą również służyć do antykowania bądź renowacji skóry. Z pewnością o farbach warto dowiedzieć się nieco więcej!

Farby do skóry – przegląd dostępnych produktów

 

Chemia do skóry, która zostanie przedstawiona poniżej pochodzi od jednego z najlepszych dystrybutorów farb – marki Fiebing’s. Każda skóra i każda praca wymaga nieco innego traktowania. Do najciekawszych modeli można zaliczyć:

Farba do skóry Fiebing’s Leather Die; jest to bardzo klasyczna farba, która służy do malowania skóry, a więc uwydatniania bądź zmieniania jej barwy. Ze względu na dodatek alkoholu bardzo szybko wysycha więc praca z nią to czysta przyjemność.

-Farba do skóry Fiebing’s Pro Dye; ulepszona wersja poprzednika, która powstała na bazie spirytusu z dodatkiem oleju. Dzięki dodatkowi oleju zapewnia ona ekstra pokrycie i trwałość co zwiększa wytrzymałość tworzonych prac. Dzięki niej powierzchnia skóry jest dodatkowo chroniona przed pyłem, wilgocią czy innymi zanieczyszczeniami.

-Farba do skóry Fibing’s Acrylic Dye; używana przez profesjonalistów do zdobienia skóry. To farba akrylowa zapewniająca wodoodporność i elastyczność dlatego bardzo często aplikowana jest na krawędzie skóry w celu ich wzmocnienia. Czasem mają one tendencję do strzępienia się w trakcie użytkowania. Owy produkt zabezpieczy powierzchnię krawędzi – wystarczy jedynie użyć pędzelków i precyzyjnie nałożyć farbę na daną krawędź wykonywanego produktu.

-Farba do skóry Fiebing’s Antique Leasther Stain; jest to akrylowa barwa do skóry, która nadaje antyczności dla danego dzieła. Farba do antykowania jest ulubiona przez osoby, które cenią sobie produkty charakteryzujące się nieco rustykalnym i średniowiecznym stylem.

Podsumowanie

 

Jak widać marka Fiebing’s posiada wiele różnorodnych pozycji, z których mogą korzystać kaletnicy z całego świata. Każda wersja posiada wiele różnorodnych kompozycji kolorystycznych tak aby wpasować się w najróżniejsze prace. Wszystko po to, aby kaletnik miał jak najwięcej różnorodnych możliwości!

Comments are closed.