Po co cisnąć się w ciasnych pomieszczeniach, skoro można stworzyć funkcjonalne i przestronne aneksy kuchenne. Niejedna osoba może być zaskoczona tym, jak zyska całe pomieszczenie, jeżeli zdecydujemy się na taką właśnie aranżację kuchni, która będzie otwarta na inne pomieszczenia w domu.
Odmienna kolorystyka
Tak, jest wiele takich osób, które chciałoby mieć osobną kuchnię, ale czasem nie da się przeskoczyć tego, co się ma. Można jednak zaakcentować osobny charakter tego pomieszczenia. Aneksy kuchenne mogą mieć zupełnie odmienną kolorystykę niż część dzienna, która sąsiaduje z całością. Przykład? Salon można zaprojektować w klasycznym, bardzo lubianym brązie, a aneks w bieli. Będzie to bardzo ciekawa propozycja, która na pewno zostanie dostrzeżona przez wiele osób. Do małych aneksów powinno stosować się jasną kolorystykę (nie musi to być jednak sama biel), dzięki czemu całość będzie lepiej się prezentować.
Wydzielone aneksy kuchenne
Kolorystyka kuchni i salonu może być podobna (lepiej unikać jednakowych kolorów), ale można w inny sposób je oddzielić. Dobrym pomysłem będzie postawienie barku, który stanie się granicą, dostrzegalną gołym okiem. Od strony pokoju dziennego, barek może zostać ozdobiony kolorowymi motywami, np. szklaną mozaiką. Jeżeli chodzi o kuchnie, to pod barkiem można ustawić szafki kuchenne, gdzie będzie można przechowywać talerze, czy też inne przyrządy kuchenne. Wszystko w taki sposób, aby całe pomieszczenie było jak najbardziej zorganizowane – pod względem funkcjonalnym i estetycznym.
Comments are closed.