Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaprojektować komfortową sypialnię?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jakość snu i wypoczynku jest kluczowa do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. To, w jaki sposób zostanie wyposażona i zaaranżowana sypialnia, nie powinno być przypadkowe. Jakie łóżko i materac wybrać? Czy dostępne są komplety meblowe, które pozwolą na spójne zaaranżowanie przestrzeni?

Szerokie łóżko 180×200 – czy warto je kupić?

Szukając wygodnego łóżka dla dwojga, nie ma lepsze opcji niż łóżka 180×200. Szerokie łóżka tego typu są gwarancją spokojnego i wygodnego snu. Decydując się na łóżka 180×200, warto zwrócić uwagę na odpowiedni materac. Szeroki wybór nowoczesnych materacy pozwoli na dopasowanie odpowiedniego typu dla siebie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że twardość materaca powinna być dopasowana do wagi ciała. Twardość oznacza się literą H oraz cyframi od 1 do 4. Zdecydowanie najchętniej kupowane materace to materace bonellowe oraz kieszeniowe – posiadają one sprężyny, które idealnie amortyzują ciało i pozwalają na pracę materaca. Struktury takie uzupełnione są o pianki wysokoelastyczne, pianki termoelastyczne. Sztywność materaca uzyskuje się dzięki wykorzystaniu maty kokosowej, która dodatkowo wychwytuje cząsteczki wilgoci.

Zestaw do sypialni – łóżko ze stolikami nocnymi

Jednym z chętniej wykorzystywanych pomysłów do zaaranżowania przestrzeni sypialni jest zestaw do sypialni. Zestawy składają się z wybranego typu łóżka oraz dopasowanego do nich szafek nocnych. Szafki mogą być zintegrowane poprzez szeroki zagłówek, jak również stać osobno. Komplety takie tworzone są najczęściej z trwałych płyt meblowych. Materiał taki jest wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia, odkształcanie. Dodatkowo płyty mogą być wykończone różnorodnymi dekorami. Wiele proponowanych łóżek w takich kompletach posiada tapicerowane zagłówki.

Comments are closed.