Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jaką bieliznę powinna wybierać ciężarna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W okresie ciąży niezwykle ważna jest wygoda użytkowania bielizny, a nie jej estetyka. Bielizna ciążowa jest wykorzystywana przez każdą przyszłą mamę, której ciało zmienia się wraz z kolejnymi miesiącami ciąży. „Zwykła” bielizna może okazać się za ciasna, a przez to niekomfortowa. Nieodpowiednio dobrana może również sprzyjać problemom zdrowotnym.

Bielizna dla ciężarnej

Bielizna ciążowa jest projektowana w taki sposób, by zapewniać komfort noszenia oraz redukować obrzęki czy bóle kręgosłupa. Jest wykonywana z materiałów pozwalających skórze oddychać – włókien bambusowych, bawełny czy jedwabiu. Zazwyczaj bielizna ciążowa jest pozbawiona wyraźnych szwów, fiszbinów czy innych elementów mogących wywoływać ucisk i dyskomfort.

Warto podkreślić, że bielizna dla ciężarnej zazwyczaj pozbawiona jest zdobień w postaci haftów czy koronek. Takie elementy ładnie wyglądają, jednak nie zawsze są wygodne. Ważne, by bielizna była rozciągliwa lub możliwa do regulacji – nie warto kupować jej na zapas. Ciało kobiety ciężarnej zmienia się każdego miesiąca, dlatego też kupiony biustonosz może szybko okazać się za ciasny.

Rajstopy, biustonosze i pasy

Wybór bielizny ciążowej na rynku jest szeroki. Największą popularnością cieszą się biustonosze z szerokimi ramiączkami, pozbawione fiszbinów. Zapewniają one stabilne unoszenie piersi i jednocześnie odciążają kręgosłup. Biustonosze ciążowe można nosić również w nocy.

Rajstopy ciążowe są pozbawione wyraźnych szwów i odcinane wysoko w talii. Dzięki temu nosi się je wygodnie, a one same nie sprzyjają powstawaniu żylaków. Zapewniają prawidłowy dopływ krwi do kończyn i posiadają odpowiednią ilość miejsca na brzuch.

Ciężarne mogą używać specjalnego pasa ciążowego, zalecanego przy dużym brzuchu lub częstych bólach kręgosłupa. Takie specjalne pasy można kupić w sklepach ortopedycznych, warto jednak wcześniej skonsultować zakup z lekarzem.

Zakup bielizny ciążowej – o czym pamiętać?

Pończochy czy biustonosze są dostępne w sklepach z artykułami dla przyszłych mam, zwykłych sklepach z bielizną czy poprzez sprzedaż internetową. Najlepiej, jeśli bieliznę można wcześniej przymierzyć, ponieważ powinna być ona dopasowana do ciała – nie może być za luźna lub zbyt ciasna.

Bielizna dla ciężarnych nie może powodować reakcji alergicznych czy sprzyjać powstawaniu infekcji miejsc intymnych. Dlatego ważne jest, by wybierać naturalne materiały bez sztucznych domieszek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.