Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie meble powinna mieć sypialnia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sypialnia ma w sobie coś takiego, co magicznie przyciąga do siebie. Co sprawia, że po całym dniu można tam zasnąć na naprawdę długie godziny. Aby tak się jednak stało, należy zadbać o jej harmonijną aranżację. Jak powinna ona wyglądać?

Które łóżko wybrać?

Podstawą tego pomieszczenia jest łóżko. Chyba żadna sypialnia nie ma prawa bytu, jeżeli nie znajdzie się w niej odpowiednie posłanie. W przypadku osoby dorosłej, a także dziecka, szerokość łóżka musi wynosić min. 90 cm, jeżeli chodzi o jedną osobę. Dla dwóch osób tę wartość należałoby podwoić, aby zapewnić sobie maksimum wygody i komfortu. Można również zdecydować się na łóżko o szerokości 160 cm, ale może to być za mała powierzchnia dla dwóch osób dorosłych do spania. Jeżeli chodzi o długość, to wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji mieszkańców sypialni. W przypadku jednak osób dorosłych powinno to być takie min. 200 cm. Tym bardziej, że na ogół ma się do czynienia z dwoma osobami o różnym wzroście.

Sypialnia z niezbędnym wyposażeniem

Jedno jest pewne – w tym pomieszczeniu powinno znaleźć się tylko i wyłącznie niezbędne wyposażenie. Co powinno znaleźć się na takiej liście? Na pewno jedna szafka nocna, a jeśli będzie można, to dwie po obydwu stronach łóżka. Nie można zapomnieć również o oświetleniu. Jedna centralna lampa pod sufitem i jedna/dwie mniejsze lampki, które znajdują się centralnie przy łóżku – w razie gdyby ktoś chciał w łóżku poczytać, czy też np. popracować na laptopie. Pozostałe wyposażenie zależne jest już od indywidualnych potrzeb mieszkańców tego pomieszczenia. 

Comments are closed.