Dobre i funkcjonalne urządzenia w warsztacie każdego rzemieślnika są jednymi z najważniejszych elementów jego pracy. Mimo największej precyzji, dokładności i pracowitości pewnych rzeczy nie da się zrobić bez odpowiednich maszyn. Jednak każdą pracę, nawet tą najbardziej błahą ułatwia dobrze skrojone urządzenie. Dzięki niemu wszystko przebiega po prostu dokładniej i przyjemniej. Jednym z takich urządzeń jest specjalny jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm.
Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – zalety stosowania
Wiele osób jig-a, kojarzy z niepotrzebnym urządzeniem, które zamiast wspomagać pracę przeszkadza. Przecież szlifowanie można wykonać w pełni ręcznie…
Jednak często takie projekty szlifowania ręcznego pozostają wiele do życzenia jeśli chodzi o wyprowadzenie ostrza. Nierówności są bardzo często spotykane, a w tej branży to właśnie precyzja jest kluczowa. Dlatego jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm jest akcesorium, które pozwala na szlifowanie swojego noża w niezwykle stabilny sposób. Dodatkowa powłoka zapewnia dobry poślizg i komfort przy prowadzeniu noża co zaprocentuje perfekcyjnie wykonanym szlifem.
Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm pozwala na dowolne ustawienie dokładnego kąta szlifu. Dzięki temu wcześniej wyznaczona linia szlifu nie zostanie ,,zajechana” lecz precyzyjnie wykonana. Jig wspomagający ma możliwość dołączenia ograniczników, które jeszcze bardziej ułatwiają piękne zakończenie stworzonego szlifu.
Sprawdź: Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – CraftPoint
Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – materiał wykonania
Na rynku można znaleźć różne rodzaje materiałów, z których wykonane są mniej lub bardziej profesjonalne jig-i. Aluminium jest pionierem w swojej kategorii – nie dość, że zapewnia lekkość i swobodę urządzenia to jeszcze pełni komponentę funkcjonalną.
Jego parametry pozwalają na bardzo wydajne odprowadzenie ciepła przez co konstrukcja urządzenia nie nagrzewa się nadmiernie. Pozwala to na długotrwałą pracę szlifierską bez konieczności przerywania co jakiś czas i oczekiwania na wychłodzenie materiału.
Comments are closed.