Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Klimatyczna i przytulna kuchnia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przytulna kuchnia kojarzy nam się z ciepłem i bezpieczeństwem. To miejsce do którego zawsze chce się wracać. Chyba nikt nie będzie miał problemu z tym, aby do swojej przytulnej kuchni zaprosić innych domowników na wspólny posiłek przy stole.

Rustykalna, przytulna kuchnia

Klimat rustykalny to absolutny pewnik, jeżeli w naszym domu ma zagościć przytulna kuchnia. Wystarczy spojrzeć na to, jakie kuchnie rządziły w dawnych, pałacowych dworach, aby mieć pewność, że w takich pomieszczeniach będziemy się dobrze czuć. Na podłodze można umieścić płytki, które mogą przypominać dawne klepiska na ziemi. Z kolei pod sufitem pomalowanym na biało (w dawnych czasach były one bielone wapnem) znaleźć można również solidne deski w ciemnym kolorze, wyraźnie odcinające się na takim tle. Do tego proste meble i stylizowana armatura. Może znajdzie się tu również miejsce na piec kaflowy, jak to bywało w dawnych kuchniach.

Śródziemnomorska, przytulna kuchnia

Osoby, które kochają nieco nowocześniejsze akcenty, na pewno nie pogardzą klimatem śródziemnomorskim. Przytulna kuchnia w takim klimacie będzie pełna słońca, jak to w tym regionie kraju bywa. Przede wszystkim jasne barwy (niekoniecznie białe) oraz duże okna, które pozwalają na przepuszczenie światła dziennego. Do tego płytki na ścianach, na których zostaną ułożone w piękną mozaikę. Koniecznością są drewniane meble, które będą ozdobione gustowną metaloplastyką. Tutaj również można zaprosić barwną, stylizowaną armaturę, będącą ozdobą tej kuchni. 

Comments are closed.

oura.org cambias.org