Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Odzież medyczna – wygodna i wspomagająca codzienny komfort

Pinterest LinkedIn Tumblr

Praca na oddziałach medycznych to olbrzymie obciążenie fizyczne dla medyków czy pielęgniarek, dlatego tak ważny jest ich komfort pracy. Jednym z elementów niebagatelnie wpływających na ten komfort jest specjalistyczna odzież medyczna. Jakie propozycje odzieży warto rozważyć? Czy odzież taka tworzona jest z konkretnych materiałów? 

Jak tworzona jest odzież medyczna?

Do tworzenia odzieży medycznej wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, składające się zarówno z włókien naturalnych, jak i syntetycznych. Dzięki takiemu rozróżnieniu materiały są zarówno trwałe, jak i przyjemne w dotyku. Dodatek bawełny sprawia, że tkanina oddycha i pozwala na to, aby skóra była cały czas wentylowana. Dodatkowo bawełna pozwala na izolowanie termiczne w czasie chłodniejszych dni. Powszechnie stosowany jest spandex i elastan, który pozwala na to, aby odzież medyczna była rozciągliwa i nie krępowała ruchów. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkanina posiada wyższą odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Taka odzież medyczna być też prana w wyższych temperaturach, co jest niezwykle ważne w przypadku osób pracujących na oddziałach medycznych. Wyższe temperatury pozwalają na skuteczniejsze usuwanie zarazków i roztoczy. W kolekcjach odzieży medycznej znaleźć można przede wszystkim wygodne spodnie, bluzy i koszulki medyczne, spódnice i sukienki, fartuchy, garsonki. 

Komfort również dla stóp

Odzież medyczna to nie tylko klasyczna konfekcja – to również specjalistyczne obuwie, takie jak chodaki. Chodaki wspierają prawidłową pozycję stopy, odciążają stawy, pozwalają na zachowanie większej wygody. Uwagę zwracają materiały, z jakich tworzone są chodaki: jest to lite drewno (podeszwa) oraz naturalna skóra (cholewka). Pod piętą umieszczono w chodakach sprężynę – jej zadaniem jest amortyzowanie podczas chodzenia, zmniejszenie obciążenia. 

Comments are closed.