Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna antywłamaniowe – co należy wiedzieć na ich temat?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszyscy sprzedawcy gorąco do nich przekonują, ale nie każda osoba jest w stanie stwierdzić, czy faktycznie opłaca się wybrać okna antywłamaniowe. Czas więc się przyjrzeć tej stolarce okiennej, wskazując na jej najważniejsze cechy.

Metoda “na sznurek”

Rabusie często wykorzystują metodę “na sznurek” otwierając okna, które nie posiadają żadnej dodatkowej blokady. Jest to możliwe dzięki temu, że stolarka okienna ma klamki, które nie posiadają specjalnego przycisku lub kluczyka. Je to właśnie posiadają okna antywłamaniowe, które uniemożliwiają wykorzystanie metody “na sznurek”. Warto przy tym również wspomnieć, że o takiej dodatkowej ochronie na okna powinny pomyśleć rodzice najmłodszych dzieci. Wystarczy bowiem sekunda, aby dziecko otworzyło okno, doprowadzając do tragedii (o jakich słyszy się ostatnio często). Kluczyk/przycisk pomoże wzmocnić bezpieczeństwo najmłodszych.

Czy okna antywłamaniowe są drogie?

Na pewno są droższe od stolarki okiennej tradycyjnej, która dodatkowych zabezpieczeń nie posiada. Warto jednak zadać sobie pytanie na temat tego, czy nie lepiej wydać nieco więcej pieniędzy (ta różnica w cenie nie jest aż tak duża) po to, aby czuć się pewniej każdego dnia? Tym bardziej, jeżeli ktoś wie, że jego dom może stać się potencjalnym obiektem dla złodziei? Jeżeli w domu są naprawdę cenne rzeczy? Całkiem możliwe, że ta niewielka różnica w cenie pomoże zadbać o bezpieczeństwo majątku, który wart jest znacznie więcej. Żeby już o życiu i zdrowiu własnych dzieci nie zapomnieć. 

Comments are closed.