Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Podstawy pod znaki drogowe – jak mogą zostać użyte?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Utrudnienia drogowe to zazwyczaj wynik prowadzenia prac drogowych, remontów, rozbudowy węzłów komunikacyjnych, ale też kolizji i wypadków, które zabezpieczają odpowiednie służby. By możliwe było usprawnienie ruchu w takich miejscach i zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom drogowym, stosowane są odpowiednie znaki i tablice informacyjne. By móc z nich korzystać konieczne są postawy drogowe.

Dlaczego stosowane są podstawy pod znaki drogowe?

Podstawy drogowe są elementem niezbędnym podczas remontów dróg, rozbudowy węzłów komunikacyjnych, ale też w czasie organizacji eventów czy konieczności wygrodzenia danej przestrzeni. Podstawy pod znaki drogowe pozwalają na wykorzystanie znaków ostrzegawczych, które informują kierowców o utrudnieniach występujących na kolejnych kilometrach drogi. Dzięki temu, że podstawa jest ruchomym elementem, możliwe jest postawienie wybranego znaku w dowolnym miejscu i punkcie, by dokładnie informował on o zagrożeniach.

Jak tworzone są oznaczenia drogowe w czasie robót drogowych?

Podstawy drogowe wykorzystywane są najczęściej podczas robót drogowych – pozwalają one na poinformowanie o zmienia organizacji ruchu, mogą też być wyznacznikami zwężenia jezdni do jednego pasa. Oznaczenia drogowe związane z robotami remontowymi to przede wszystkim informacja o trwających pracach, kolejno to znaki nakazujące zmniejszenie prędkości i objaśniającej zwężenia czy objazdy. Jeśli cała droga jest w remoncie, organizatorzy prac budowlanych zobowiązani są do wyznaczenia objazdów i postawienia tablic informacyjnych o nich wystarczająco wcześniej, by kierowcy mogli z nich skorzystać.

Jakie podstawy pod znaki drogowe wybrać?

Podstawy drogowe warto wybierać u najlepszych dostawców – podstawa drogowa Nicrobase z pewnością zalicza się do jednych z lepszych produktów na polskim rynku. Nowoczesne podstawy Nicrobase tworzone są z materiałów PCV pochodzących z recyklingu – produkcja tego typu wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Marka oferuje dwa rodzaje podstaw: o wadze 20kg i 30kg. Podstawy Nicrobase są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury oraz na promieniowanie słoneczne. Ich struktura opiera się też uszkodzeniom mechanicznym (jak np. najechanie samochodu). Podstawy te posiadają uniwersalne otwory, dzięki czemu można na nich montować wszystkie typy znaków drogowych i tablic informacyjnych. Modułowa konstrukcja pozwala na łączenie modułów podstaw i stworzenie długiej podstawy.

Comments are closed.