Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Poprawa sposobu prowadzenia działalności

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak prowadzić firmę? Gdyby takie pytanie zadać przedsiębiorcom, to można by usłyszeć bardzo ciekawe odpowiedzi. Dlaczego? Bo prawda jest taka, że każda osoba odpowiedzialna za swoją własną firmę, ma zupełnie inne spojrzenie na ten właśnie temat. O sposobach prowadzenia firm w różnych branżach, po części mówi certyfikat iso 9001.

System Higieny Produkcji Shoshinkai

Może nie każda osoba jest tego świadoma, ale oficjalnie obowiązujące zapisy iso 9001 zostały oparte o japoński System Higieny Produkcji Shoshinkai. To był taki główny wzorzec. Teraz inne firmy chcą bazować na tym. Musi to być jednak działanie świadome. Nie tylko, jeśli chodzi o najwyższy poziom kierownictwa, ale nawet szeregowych pracowników. Dlatego odbywają się szkolenia, w jakie angażowana jest nie tylko kadra kierownicza, ale również szeregowi pracownicy. Na tym m.in. polega wdrożenie iso 9001. Trzeba jednak sprawić, aby nowy sposób prowadzenia działalności został opracowany w sposób logiczny, spójny, a do tego skuteczny. Mówiąc wprost – dane przedsiębiorstwo musi udowodnić, że ich działania są ukierunkowane w dobrą stronę. 

Trzy kluczowe elementy

Audyt iso 9001 może zostać przeprowadzony m.in. przez DJB doradztwo. To właśnie oni będą w stanie powiedzieć, że podczas przeprowadzenia nowych procesów ważne jest wskazanie trzech kluczowych elementów. Mowa tutaj o zarządzaniu, przywództwie i realizacji zaplanowanych celów. Nie można również zapomnieć o tym, że ważne jest wdrożenie nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Koniecznie trzeba również skupić się na tak “prozaicznych” elementach, jak rekrutacja, czy też zarządzanie karierą pracownika. Tak, aby pracownik zdawał sobie sprawę z tego, że w przyszłości, przy odpowiednim zaangażowaniu, będzie mógł awansować na wyższe szczeble w firmie. 

Przewaga konkurencyjna

ISO 9001 skupia się dookoła 10 kryteriów. Są one mniej lub mocniej opisane. Warto się z nimi zapoznać, aby być pewnym tego na czym tak naprawdę należy się skupić. Aby być pewnym tego, że certyfikacja faktycznie zostanie przyznana. Po co ona – ktoś na pewno zada sobie takie pytanie. Chociażby po to, aby móc zyskać przewagę konkurencyjną. Tym bardziej, że wymóg posiadania takiego certyfikatu konieczny jest w nawiązaniu zagranicznych kontraktów. A jak wiadomo – takie kontakty, w przyszłości mogą być w stanie przynieść jeszcze większe zyski. Może nie od razu, ale za jakiś czas, wszystko jest możliwe. Dlatego tym bardziej warto dążyć do spełnienia norm w iso 9001. 

Comments are closed.