Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Spodnie do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Wygoda podczas jazdy konnej to podstawa, aby każdy trening był udany. Wybór stroju na jazdę konną nie powinien być przypadkowy. Jako adepci tego sportu powinniśmy zdać się na podpowiedzi instruktora i zaopatrzyć się przynajmniej w część ubrań, które pozwolą nam na wygodniejszą i bardziej komfortową jazdę. 

Bryczesy – co proponują producenci?

Elementem podstawowym, pozwalającym na wygodne uprawianie sportu, są spodnie do jazdy konnej. Współcześnie producenci zaproponują nam bardzo szeroki wybór bryczesów, poczynając od spodni dla dorosłych, poprzez spodnie młodzieżowe, aż po spodnie jeździeckie dla dzieci. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z trwałych, przewiewnych tkanin – muszą one spełniać dwie ważne funkcje: chronić skórę, a jednocześnie pozwalać na jej stałe wentylowanie podczas jazdy konnej. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z materiałów syntetycznych z dodatkiem elastanu – dzięki niemu spodnie „pracują”, są rozciągliwe. Dla zapewnienia większego komfortu jazdy bryczesy uzupełniane są o leje silikonowe – zastosowanie silikonu pozwala na lepsze utrzymywanie się w siodle, zapewnia większą stabilność. Bryczesy uzupełniane są o kieszonki, ale również ozdoby – modele z elementami zdobiącymi są chętnie wybierane przez panie. 

Kask na głowie – co wybrać?

Aby móc bezpiecznie uczestniczyć w lekcjach jazdy konnej koniecznie pomyślmy o kasku jeździeckim. Możemy wypożyczyć go w stadninie, jak również zakupić własny kask. Kaski mają za zadanie chronić naszą głowę w czasie upadku – są one zapinane pod szyją przy pomocy regulowanych pasków. Kupując kask pamiętajmy o tym, aby przymierzyć przynajmniej kilka modeli – kaski mogą różnić się sposobem profilowania, warto więc dobrać taki, który nie uwiera i dobrze leży na głowie. Kaski posiadają dodatkowe daszki, aby chronić oczy przed słońcem. 

Comments are closed.