Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Używany samochód z Niemiec – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupno używanego samochodu w dobrym stanie jest nie lada wyzwaniem. Wiele osób pragnących wymienić auto na inne i rozglądających się za pierwszym samochodem koncentruje swoje poszukiwania na zachodnim rynku. Auta sprowadzone z Niemiec są zazwyczaj dobrze utrzymane, ich ceny są atrakcyjne, a wybór dostępnych modeli bardzo szeroki. Warto pamiętać, że kupno używanego samochodu poza granicami Polski wymaga odpowiedniego przygotowania i zachowania środków ostrożności. O czym należy pamiętać, kupując samochód z Niemiec? Sprawdź!

Samochód z Niemiec tylko z pewnego źródła

Każda osoba kupująca samochód z Niemiec powinna odpowiedzialnie podejść do swojego zadania. Niestety, nieuczciwi sprzedawcy mogą trafić się wszędzie, również za zachodnią granicą. Aby nie stać się właścicielem pojazdu pochodzącego z kradzieży albo mającego ukryte wady, odwiedzaj jedynie profesjonalne salony oferujące auta używane.  W autoryzowanych komisach znajduje się dużo zadbanych samochodów poleasingowych w bardzo dobrym stanie. Nieocenioną pomocą w poszukiwaniu nowej „osobówki” jest Internet. Co ważne, dwa największe niemieckie serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi dostępne są w języku polskim!

Zasięgnij języka

Zainteresował Cię konkretny model? Zanim podpiszesz umowę, sprawdź jego stan techniczny z doświadczoną, zaufaną osobą, przed którą motoryzacja nie ma żadnych tajemnic.

Sprawdź auto po numerze VIN

Jeśli chcesz uzyskać wgląd w najważniejsze dane dotyczące konkretnego pojazdu (na przykład jego rzeczywisty przebieg), poproś sprzedawcę o numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Po wpisaniu danych na stronie historiapojazdu.gov.pl otrzymasz dostęp do najważniejszych informacji.

 

Comments are closed.