Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zakup bielizny wyszczuplającej – porady

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na noszenie bielizny wyszczuplającej decyduje się coraz więcej kobiet. Korygujące majtki, body, biustonosze i podkoszulki optycznie zmniejszają rozmiar ciała i sprawiają, że sylwetka wygląda na drobniejszą. Na co zwrócić uwagę, wybierając bieliznę wyszczuplającą?

Rozmiar

Jedna z najważniejszych rzeczy przy kupowaniu odzieży to dobrze dobrany rozmiar. Podobnie jest w przypadku bielizny wyszczuplającej. Tego typu produkty mają za zadanie obciskać ciało, dlatego szczególnie istotne jest, by nie były ani trochę za małe czy za duże. Wiele pań wychodzi z założenia, że nałożenie wersji o rozmiar mniejszej da lepsze rezultaty, co jest oczywiście nieprawdą. Na dodatek za małe majtki czy body są bardzo niewygodne – często utrudniają oddychanie lub krępują ruchy.

Warto pamiętać, że bielizna wyszczuplająca nie powinna stanowić dużej przeszkody podczas regularnego użytkowania. Nie jest to może najbardziej wygodna odzież, jaką można sobie wyobrazić, ale inaczej trudno byłoby uzyskać tak dobre efekty modelowania sylwetki. Producenci starają się jednak tworzyć jak najbardziej komfortowe modele. Trzeba jedynie wybrać właściwy rozmiar.

Materiał i jakość

W przypadku bielizny wyszczuplającej najważniejszy jest efekt mocnego przylegania do ciała. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, aby kupowane majtki czy body były dobrze wykonane. Wysoka jakość nie spowoduje niespodzianek w postaci rozciągania się, prucia czy odstawania. Trzeba też sprawdzić szwy – powinny być odpowiednio mocne i trwałe. Ponadto korygujące majtki, body i koszulki nie mogą mieć elementów podrażniających ciało.

Kupując bieliznę wyszczuplającą, trzeba też przyjrzeć się dokładniej materiałowi. Sporo producentów oferuje przyjemne w użytkowaniu, przewiewne wersje z naturalnych tkanin. Modele te ograniczają pocenie i eliminują tworzenie niemiłych dolegliwości skórnych. Warto unikać sztucznych włókien podczas wybierania bielizny wyszczuplającej.

Bielizna wyszczuplająca a sylwetka

Kluczową sprawą jest również zwrócenie uwagi na własny typ figury. W poszczególnych rodzajach sylwetki konieczne jest modelowanie i korygowanie innych partii ciała. Przy dużych piersiach i wąskich biodrach warto postawić na dobry biustonosz wyszczuplający. Z kolei większy brzuch można zamaskować za pomocą fig czy koszulek.

Nie warto więc sugerować się np. tym, co nosi przyjaciółka. Być może ma zupełnie inny typ budowy, dlatego kupienie dokładnie tej samej rzeczy może nie dać spodziewanego efektu. Najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie oraz zapoznać się z informacjami na temat rodzajów sylwetek i dedykowanych im wersji produktów korygujących ciało.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/bielizna-korygujaca.

Comments are closed.