Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble kuchenne – o czym pamiętać podczas ich kupna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup nowych mebli kuchennych to bez wątpienia spory wydatek, ale też szansa na wykreowanie nowej, eleganckiej przestrzeni. Kuchnia pełni kilka ról: tu przygotowujemy posiłki, ale też je podajemy, nierzadko w kuchni spotkamy się z dziećmi, małżonkiem. Warto zadbać o to, by taka przestrzeń była dopasowana do konkretnych potrzeb.

Trwałe meble kuchenne – jak są tworzone?

Wybierając nowe meble kuchenne, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich rodzaj i jakość. Współcześnie zdecydowana większość mebli kuchennych tworzona jest z wysokiej klasy płyt meblowych, które zabezpieczone są przed odkształcaniem czy ścieraniem. Płyty mogą być laminowane lub lakierowane – takie pokrycie jeszcze skuteczniej chroni płytę, ale też nadaje jej estetyki. Meble kuchenne zabezpieczone są przed działaniem wilgoci oraz parą wodną, a ich struktura nie wchłania brudu. Oznacza to, że laminaty i lakier można z powodzeniem czyścić. Atutem nowoczesnych kolekcji jest również szeroki zakres wyboru elementów. Dzięki temu możliwe będzie zabudowanie zarówno małych i większych kuchni, jak i aneksów. W kolekcjach meblowych nie brak elementów pod zabudowę – dzięki nim aranżacja kuchni może być jeszcze bardziej spójna.

Modne meble kuchenne

Jakie meble kuchenne są obecnie najchętniej wybierane? Nie ma wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne komplety meblowe. Kolekcje takie odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami, zwartą bryłą, nierzadko brakiem klasycznych uchwytów. Zamiast nich proponowane są głębokie frezy lub systemy, w których wystarczy docisnąć front szafki, by się ona otworzyła. Inną propozycją na niebanalną kuchnię są meble w stylistyce retro. W ich przypadku projektanci zaproponowali fronty zdobione frezami, jak również przeszklenia z dekoracyjnymi szprosami.

Comments are closed.

cambias.org oura.org