Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna drewniane: jak często trzeba je malować?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna z profilami wykonanymi z drewna w wielkim stylu wróciły do łask! Nieregularnie usłojone profile wnoszą do wnętrz ciepło i klasę. Walorem drewna jest ich uniwersalny charakter, długowieczność i ponadczasowość. Niestety, wiele osób przed kupnem okien drewnianych powstrzymuje obawa o ich czasochłonną i trudną konserwację. Czy okna drewniane trzeba malować co kilka lat? Sprawdź!

Sprawdzamy, czy okna drewniane trzeba malować co kilka lat

Okna drewniane produkowane według nowoczesnych standardów wyróżniają się bardzo dobrą termoizolacyjnością, dźwiękoszczelnością, odpornością na wysoką temperaturę. Jednak, w odróżnieniu od modeli z PCV, wymagają one troski o ich strukturę. Czy okna drewniane trzeba malować co kilka lat? Eksperci nie pozostawiają złudzeń: klasyczne okna drewniane należy regularnie impregnować i malować nawet co dwa lata. Zewnętrzna strona pod wpływem ekspozycji na wilgoć i promieniowanie UV może odbarwiać się, pękać czy pęcznieć. Zabezpieczanie profili jest kluczowym czynnikiem wpływającym na estetykę i funkcjonalność skrzydła.

Okna drewniano-aluminiowe

Praktyczną, zyskującą na popularności alternatywą dla okien wykonanych w całości z naturalnego surowca są modele drewniano-aluminiowe. Ich zewnętrzna strona, która jest bardziej narażona na niszczenie, pokryta jest metalową nakładką o wybranym kolorze pasującym do elewacji. Antykorozyjny metal jest odporny na promieniowanie UV, mróz, wysoką temperaturę oraz wilgoć. Utrzymanie go w nienagannym stanie jest dziecinnie proste! Pielęgnacja aluminiowych ram ogranicza się do ich regularnego mycia przy pomocy wilgotnej szmatki z dodatkiem łagodnego płynu (na przykład do mycia naczyń).

Comments are closed.