Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce – najważniejsze informacje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szwecja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków dla osób pragnących podjąć pracę za granicą. Szwedzki rynek pracy przyciąga wysokimi zarobkami i atrakcyjnym pakietem świadczeń socjalnych. Ponadto, Szwecja jednoznacznie kojarzy się z wysokim standardem życia, pięknymi krajobrazami i intrygującą kulturą. Każdy Polak podejmujący pracę w północnej części Europy musi pamiętać o obowiązku rozliczania się z fiskusem. Jak wygląda rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce? Sprawdź!

Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce? To możliwe!

Według obowiązującego w Szwecji prawa, deklarację podatkową za poprzedni rok należy złożyć najpóźniej do 4 maja. Dla osób, które wróciły już do Polski, wizyta urzędzie skarbowym znajdującym się w odległym kraju jest ogromnym problemem. Warto wiedzieć, że możesz rozliczyć się z fiskusem w Polsce. Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce jest bardzo proste i komfortowe. W naszym kraju działają biura pośredniczące między zagranicznymi urzędami a polskimi pracownikami.

Aby sprawnie rozliczyć swoje dochody, wystarczy skompletować dokumenty (przede wszystkim druki KU­10 albo KU­13 otrzymane od pracodawcy, INKOMSTDEKLARATION 1), przygotować kserokopię dowodu osobistego lub paszportu oraz dokumenty potwierdzające stosowne odliczenia podatkowe. Od podatku można odliczyć na przykład koszty dojazdu do pracy czy zakwaterowania.

Jak długo czeka się na zwrot podatku?

Czas oczekiwania na przelew od szwedzkiego fiskusa wynosi przeważnie 6 miesięcy. Standardowo między wrześniem a grudniem podatnik otrzymuje decyzję podatkową. W dokumencie zawarta jest informacja o wysokości nadpłaconej kwoty, która zostanie wypłacona podatnikowi.

Comments are closed.