Prywatne przedszkole jest coraz częściej wybierane przez rodziców ze względu na atrakcyjną ofertę zajęć edukacyjnych, indywidualne podejście i wydłużone godziny otwarcia. Niepubliczne placówki są często jedynym rozwiązaniem w przypadku braku miejsc w państwowych przedszkolach. Dowiedz się, ile kosztuje miesiąc w prywatnym żłobku, jakie czynniki wpływają na wysokość czesnego i czym się kierować przy wyborze placówki.
Od czego zależy wysokość czesnego w prywatnych placówkach?
Niepubliczne przedszkola to często jedyna alternatywa w przypadku braku miejsc w państwowych placówkach. Z takiej możliwości coraz częściej korzystają również rodzice, którym zależy na atrakcyjnej ofercie edukacyjnej. Opłaty za prywatne przedszkole są jednak znacznie wyższe niż w publicznych placówkach. Czesne może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Wysokość opłat za prywatne przedszkole, np. w Warszawie zależy od wielu czynników. Na cenę wpływa przede wszystkim lokalizacja placówki. W dużych miastach opłaty mogą być nawet kilkakrotnie wyższe niż w małych miejscowościach. Duże znaczenie ma także standard przedszkola i zajęcia edukacyjne. Nauka języków obcych, zajęcia sportowe, taneczne, czy warsztaty kulinarne mają istotny wpływ na cenę. Przed podjęciem decyzji o wyborze przedszkola warto porównać, jakie zajęcia oferuje poszczególne placówki. Na wysokość czesnego wpływają również takie czynniki jak: całodobowy monitoring placówki, lokalizacja w dobrze skomunikowanej i jednocześnie spokojnej okolicy, własna kuchnia, nowoczesne pomoce dydaktyczne i wysoki standard pomieszczeń.
Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?
Wybór przedszkola to bardzo ważna decyzja wpływająca na rozwój dziecka i gotowość do edukacji szkolnej. Przedszkole prywatne różni się od państwowego dłuższymi godzinami pracy, szerszą ofertą edukacyjną, czy zasadami rekrutacji. Dla wielu rodziców prywatna placówka jest lepszym rozwiązaniem ze względu na mniejsze grupy i co za tym idzie bardziej indywidualne podejście do każdego dziecka. Bogata oferta edukacyjna i rodzinna atmosfera w przedszkolu wpływają na szybszą adaptację, przyswajanie wiedzy i rozwój zainteresowań. Niepubliczne placówki często oferuje również dodatkowe zajęcia, dzięki którym można odkryć i rozwijać pasję. Prywatne przedszkola mają również bardziej elastyczne godziny pracy, dzięki czemu rodzice nie muszą się stresować długim dojazdem z pracy, nadgodzinami, czy korkami na ulicach. Większość niepublicznych przedszkoli znajduje się w spokojnych częściach miastach z dogodnym dojazdem do pozostałych dzielnic i najczęściej posiadają prywatne parkingi, co również wpływa na oszczędność czasu. Prywatne placówki nie są finansowane z budżetu miasta czy gminy, jedynie ze środków prowadzących przedszkole i opłat pobieranych przez rodziców, co wpływa na wyższy standard placówki, nowoczesne pomoce dydaktyczne. Niepubliczne przedszkola są często zlokalizowane w specjalnie zaaranżowanych budynkach, z placem zabaw i ogrodem, co ma istotny wpływ na domową atmosferę. Wiele placówek oferuje posiłki przyrządzane we własnej kuchni i możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb dzieci.
Prywatne przedszkole to wysoki poziom zajęć edukacyjnych, doskonała lokalizacja, indywidualne podejście, dłuższe godziny pracy, najnowsze narzędzia dydaktyczne, komfortowe warunki, najwyższe standardy bezpieczeństwa i rodzinna atmosfera, co wpływa na wyższe opłaty niż w państwowych placówkach. Przed podjęciem decyzji o wyborze przedszkola warto sprawdzić oferty różnych placówek i opinie rodziców. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w wybranych przedszkolach i rozmowa z personelem, co znacznie pomoże wybrać najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb placówkę.
Comments are closed.