Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy pergola zastąpi klasyczny parasol?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Funkcjonalne pergole coraz częściej stawiane są w polskich ogrodach i na tarasach. Z powodzeniem zastępują one klasyczne parasole ogrodowe. Jak skonstruowana jest pergola? Czy taka konstrukcja wpisze się w nowoczesne trendy?

Czym jest pergola?

Pergola to metalowa konstrukcja, która może być wykorzystana zarówno w ogrodzie (jako konstrukcja wolnostojąca), jak i na tarasie. Pergole projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki czemu doskonale wpiszą się w aktualne aranżacje. Nowoczesna pergola to przede wszystkim konstrukcja pozwalająca na zacienienie miejsca wypoczynkowego. Nie bez znaczenia jest jednak też jej estetyka. Funkcjonalne pergole świetnie sprawdzają się na tarasach nowoczesnych, loftowych, skandynawskich. Inspiracje na wykorzystanie pergoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Jak wznoszone są pergole?

Pergole to konstrukcje modułowe, które wznoszone są z elementów aluminiowych. Elementy te są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, korozją. Na szczycie pergoli znajduje się dach, który wykonany jest z ruchomych lameli. O pozycji lameli decyduje użytkownik. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej zacieniają miejsce wypoczynkowe i chronią użytkowników zarówno przed słońcem, jak i deszczem. W cieniu pergoli warto ustawić wybrany zestaw wypoczynkowy i kawowy i ozdobić przestrzeń donicami z ulubionymi kwiatami.

Pergole z dodatkowymi roletami

Czy wiesz, że pergole ogrodowe mogą być uzupełnione o dodatkowe rolety? Rolety boczne i frontowe przede wszystkim podnoszą poczucie prywatności – chronią przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Zadaniem rolet jest też ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i silnymi promieniami zachodzącego słońca.

Comments are closed.