Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Szkolenie okresowe BHP to bezpieczna praca przez cały czas

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obowiązek przeprowadzania szkoleń BHP wynika z kodeksu pracy. Każdy pracodawca lub osoba kierująca na innym stanowisku w okresie do 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy ma obowiązek przejść szkolenie okresowe BHP. Z kolei pracownicy, którzy zajmują inne stanowiska np. te zaliczane do robotniczych czy inżynieryjno- technicznych są zobowiązane do przejścia takiego kursu w okresie do 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy.

Szkolenie okresowe dla stanowisk robotniczych 

Szkolenia okresowe dla stanowisk robotniczych przeprowadzane są w formie instruktażu. Odbywają się one nie rzadziej niż raz na 3 lata. Z kolei stanowiska, na których pracownicy wykonują szczególnie niebezpieczne prace – nie rzadziej niż raz na rok. Szkolenia BHP od EHS Consulting przeprowadzane są w różnych formach: seminarium, kursu lub samokształcenia kierowanego. Pracodawcy oraz inne osoby, kierujące pracownikami, w szczególności kierownicy, mistrzowie oraz pracownicy inżynieryjno-techniczni, w tym konstruktorzy maszyn i innych urządzeń technicznych, technolodzy, organizatorzy produkcji, pracownicy służby bezpieczeństwa, technolodzy i organizatorzy produkcji oraz inne osoby, wykonujące zadania tych służb muszą nie rzadziej niż raz na 5 lat uczestniczyć w takim szkoleniu okresowym BHP. Z kolei pracownicy stanowisk administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat.

Szkolenia okresowe BHP Warszawa – oferta EHS Consulting

W EHS Consulting prowadzone są m.in. szkolenia okresowe BHP w Warszawie i poza nią za pośrednictwem Internetu – drogą tzw. samokształcenia kierowanego. W trakcie takiego szkolenia klient nie pozostaje bez opieki, ponieważ ma zapewniony stały kontakt ze Specjalistą ds. BHP. Bez względu na dedykowaną grupę odbiorców, w programie szkolenia okresowego BHP muszą zostać podane informacje o formie, realizacji, czasie trwania i szczegółowej tematyce szkolenia. EHS Consulting wyznaje zasadę, że kursy i szkolenia BHP muszą być na jak najwyższym poziomie. Nie idzie to jednak w parze z wygórowaną ceną za te usługi. Prowadzone przez firmę szkolenia BHP dla pracowników są dostosowane finansowo do każdego portfela. 

Comments are closed.