Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Szkolenie okresowe BHP to bezpieczna praca przez cały czas

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obowiązek przeprowadzania szkoleń BHP wynika z kodeksu pracy. Każdy pracodawca lub osoba kierująca na innym stanowisku w okresie do 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy ma obowiązek przejść szkolenie okresowe BHP. Z kolei pracownicy, którzy zajmują inne stanowiska np. te zaliczane do robotniczych czy inżynieryjno- technicznych są zobowiązane do przejścia takiego kursu w okresie do 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy.

Szkolenie okresowe dla stanowisk robotniczych 

Szkolenia okresowe dla stanowisk robotniczych przeprowadzane są w formie instruktażu. Odbywają się one nie rzadziej niż raz na 3 lata. Z kolei stanowiska, na których pracownicy wykonują szczególnie niebezpieczne prace – nie rzadziej niż raz na rok. Szkolenia BHP od EHS Consulting przeprowadzane są w różnych formach: seminarium, kursu lub samokształcenia kierowanego. Pracodawcy oraz inne osoby, kierujące pracownikami, w szczególności kierownicy, mistrzowie oraz pracownicy inżynieryjno-techniczni, w tym konstruktorzy maszyn i innych urządzeń technicznych, technolodzy, organizatorzy produkcji, pracownicy służby bezpieczeństwa, technolodzy i organizatorzy produkcji oraz inne osoby, wykonujące zadania tych służb muszą nie rzadziej niż raz na 5 lat uczestniczyć w takim szkoleniu okresowym BHP. Z kolei pracownicy stanowisk administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat.

Szkolenia okresowe BHP Warszawa – oferta EHS Consulting

W EHS Consulting prowadzone są m.in. szkolenia okresowe BHP w Warszawie i poza nią za pośrednictwem Internetu – drogą tzw. samokształcenia kierowanego. W trakcie takiego szkolenia klient nie pozostaje bez opieki, ponieważ ma zapewniony stały kontakt ze Specjalistą ds. BHP. Bez względu na dedykowaną grupę odbiorców, w programie szkolenia okresowego BHP muszą zostać podane informacje o formie, realizacji, czasie trwania i szczegółowej tematyce szkolenia. EHS Consulting wyznaje zasadę, że kursy i szkolenia BHP muszą być na jak najwyższym poziomie. Nie idzie to jednak w parze z wygórowaną ceną za te usługi. Prowadzone przez firmę szkolenia BHP dla pracowników są dostosowane finansowo do każdego portfela. 

Comments are closed.

pergola ze zwijanym dachem komplet wypoczynkowy na taras Meble tarasowe nowoczesne