Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy parasol ogrodowy może zmienić estetykę otoczenia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Parasol ogrodowy to element, którego nie może zabraknąć w ogrodach czy tarasach. Jego główna rola to oczywiście ochrona przed upałem i promieniowaniem UV, warto jednak wiedzieć, że nowoczesne parasole znacząco zmienią też estetykę otoczenia. 

Jak projektowane są parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskakują wyglądem i trwałością. Jest to zasługa pracy doświadczonych projektantów, którzy stawiają na funkcjonalność, ale też elegancję. Parasole o okrągłych czy kwadratowych czaszach zacienią wybrany obszar, a liczne punkty regulacji pozwolą na dokładne określenie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia, przez co na długi czas zarówno czasza, jak i główna oś, zachowają doskonały wygląd. Czasze parasoli tworzą tkaniny techniczne, pokryte dodatkową warstwą poliuretanu – takie połączenie chroni tkaninę przed płowieniem, wnikaniem kurzu. Dzięki osadzeniu parasola na ruchomej stopie możliwe było uzyskanie dodatkowego punktu regulacji. Chcąc zadbać o kondycję parasola ogrodowego, warto pomyśleć o funkcjonalnym pokrowcu, który pozwoli na osłonięcie parasola w okresie jesieni i zimy. Parasol oraz pokrowiec znaleźć można na stronie gardenspace.pl.

Parasol ogrodowy i wygodny leżak – duet idealny!

Również na balkonie można stworzyć strefę do relaksu w trakcie lata! Nie potrzeba wiele – wystarczy wygodny leżak oraz niewielki parasol ogrodowy, który osłoni na zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i spojrzeniami sąsiadów. Nowoczesne leżaki ogrodowe pozwolą na wygodne czytanie ulubionych książek czy gazet, opalanie się czy drzemanie. Dzięki regulowanemu zagłówkowi mebel ten może być dopasowany do konkretnych potrzeb. Do leżaka warto dopasować też niewielki stolik kawowy. 

Comments are closed.