Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Dobre okna balkonowe przesuwne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór okien to nie lada odpowiedzialność. Do tego tematu trzeba podejść w odpowiedni sposób, aby być pewnym tego, że pieniądze zostaną wydane na dobre produkty. Jakie okna balkonowe przesuwne zasługują na naszą uwagę?

Wielkie okna balkonowe przesuwne

Podczas wyboru okien balkonowych, zawsze należy wziąć pod uwagę wielkość otworu drzwiowego. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ nie zawsze będzie można zastosować drzwi przesuwne. Szacuje się, że jeżeli otwór ma 2 m szerokości, lepszym rozwiązaniem będą klasyczne otwierane drzwi balkonowe, które na dodatek na samym środku mają zamontowany specjalny słupek (ruchomy). Jak więc widać nie zawsze będzie można zdecydować się na okna balkonowe przesuwne. Tego rodzaju stolarkę okienną można wybrać wtedy, kiedy mamy do czynienia z otworem na 3m szerokości – o ile (oczywiście) architektura budynku na to pozwala.

Obsługa okien balkonowych

Na pewno nikt nie będzie chciał mieć w swoim domu okien, których otwarcie stanowi ogromny problem. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, jak otwierają się modele uchylno-przesuwne, odstawno-przesuwne, czy też podnoszono-przesuwne. Uwaga! Weźmy nie tylko pod uwagę siebie, ale również i innych domowników, którzy na co dzień przebywają w domach. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nikt nie będzie mógł narzekać na okna. Okna balkonowe nie należą do najtańszych, dlatego pod uwagę należy wziąć wiele czynników, aby móc wybrać taki model, który w sposób bezproblemowy będzie nam służył przez długi okres. 

Comments are closed.