Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak urządzić taras w stylu prowansalskim?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Moda na tarasy w stylu prowansalskim nie mija – miejsca takie mają wyjątkowy klimat i urok. Zaprojektowanie tarasu w takim stylu nie jest trudne – wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki. Jak urządzić taras, aby przenosił on nas myślami do pachnącej lawendą Francji? Jakie rozwiązania wybrać, aby miejsce to było jednym z ulubionych dla nas i naszych domowników?

Jak urządzić taras prowansalski – wybieramy meble!

Tarasy w stylu prowansalskim wyróżnia przede wszystkim kolorystyka: najchętniej stosowana jest biel, która ma grać pierwsze skrzypce. Zastanawiając się, jak urządzić taras w stylu prowansalskim wybierzmy białe meble technorattanowe. Rozbudowane kolekcje mebli tego typu zachwycą nas szerokim wyborem, jak również możliwością dopasowania konkretnych elementów do własnych potrzeb. Bez trudu zaprojektujemy taras prowansalski z kompletem wypoczynkowym czy kawowym. Atutem mebli technorattanowych jest ich wysoka odporność na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne – meble te okryte są plecionką technorattanową, która imituje naturalny rattan. Nieporowata struktura tworzywa sprawia, że nie chłonie ono wilgoci czy brudu. Meble technorattanowe możemy dodatkowo uzupełnić o wygodne poduszki i pledy w kolorze turkusowym, który będzie doskonale komponować się z bielą. 

Jak urządzić taras w cieniu?

Jak urządzić taras, który osłonięty będzie przed silnym słońcem? W aranżacji prowansalskiej możemy wykorzystać nowoczesne pergole, które zapewnią nam cień i więcej prywatności. Pergole konstruowane są z elementów aluminiowych modułowych, na ich szczycie montowany jest dach wykonany z ruchomych lameli. Lamele obracają się wokół własnej osi, więc użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergola może być też uzupełniona o rolety boczne. 

Comments are closed.

oura.org cambias.org