Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Trwałe meble do ogrodu do strefy wypoczynkowej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zaprojektowanie przydomowej strefy wyopoczynkowej nie jest dzisiaj dużym wyzwaniem – topowi producenci proponują nam meble do ogrodu wykonane z różnorodnych materiałów i tworzyw. Atutem takiej różnorodności jest możliwość dobrania kolekcji dopasowanej do naszych potrzeb oraz do wielkości ogrodu, tarasu czy balkonu. Jakie meble do ogrodu wybrać, aby odpoczywać komfortowo?

Funkcjonalne meble do ogrodu

Współcześnie meble do ogrodu tworzone są z myślą o wygodzie użytkowników – rozbudowane kolekcje pozwalają na wybranie elementów dopasowanych do naszych potrzeb. Meble do ogrodu powinny być przede wszystkim trwałe: projektanci wykorzystują materiały wysokiej jakości, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy wilgocią. W przypadku mebli technorattanowych, rattanowych czy modułowych stelaże wykonywane są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Tworzywo to jest odporne na ścieranie, odkształcanie oraz na pojawianie się ognisk korozji. Stosuje się również stelaże z naturalnego, litego drewna – jest ono odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią czy ścieraniem. Zastanawiając się jakie meble ogrodowe wybrać warto przyjrzeć się z bliska kolekcjom technorattanowym – znajdziemy w nich zarówno klasyczne sofy wypoczynkowe, jak i fotele czy krzesła, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów. 

Jak dbać o meble do ogrodu?

Meble do ogrodu w okresie jesieni i zimy powinny być chronione przed osiadaniem kurzu i brudu, jak również przed wilgocią. Najlepszym sposobem na ochronę jest zastosowanie wysokiej klasy pokrowców ogrodowych wykonanych z tkanin poliestrowych. Gruby splot tkaniny nie przepuszcza kurzu, pozwala na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. 

Comments are closed.