Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie OC dla samochodów osobowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup samochodu osobowego dla własnego użytku to znacząca zmiana w codziennym funkcjonowaniu – nie ma wątpliwości, że samochód ułatwi nam codzienne docieranie do pracy, ale również sprawunki czy organizowanie rodzinnych wyjazdów. O czym musimy pamiętać jako posiadacze samochodu?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 

Podstawą w przypadku nowego czy używanego samochodu jest zadbanie o ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe w Polsce – powinien go posiadać każdy posiadacz samochodu osobowego, ale też samochodów ciężarowych, motocykli, ciągników. Ubezpieczenie OC pozwala na pokrycie strat majątkowych, które wyrządzone zostały na drodze z naszej winy. Odszkodowanie to pozwala np. na naprawę uszkodzonego pojazdu innego użytkownika drogi, ale również na opłacenie leczenia osób potrąconych przez nas na drodze. Ubezpieczenie opłacane jest na rok, po tym czasie konieczne jest zakupienie nowego ubezpieczenia, ale tak, aby zachować ich ciągłość. Brak ubezpieczenia OC wykryty podczas kontroli drogowej może skutkować wysokimi mandatami lub odtransportowaniem samochodu na parking.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nie mają stałej ceny – kwota wyliczana jest na podstawie kilku zmiennych, wśród których najważniejsze to nasz wiek, ilość lat doświadczenia jako kierowca, marka i rocznik samochodu, posiadane zniżki. Ubezpieczenie OC możemy kupić zarówno w klasycznych zakładach ubezpieczeń, jak i przez Internet. Druga opcja jest bardzo wygodna – ubezpieczenie wyliczane jest automatycznie, a my sami oszczędzamy wiele czasu, gdyż zakup ten możemy wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. Zakupione ubezpieczenie wysłane jest nam później na wskazany adres mailowy.

Comments are closed.

zobacz https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/