Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Smaczna i aromatyczna kuchnia – jak gotować?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy posiłek powinien dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, jak również smakować. Codzienne gotowanie może okazać się z czasem rutyną, jednak profesjonalni kucharze podkreślają, że nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności do tego, aby przygotowywać wyjątkowe dania. Podstawą jest korzystanie z tego, co sezonowe oraz różnorodność.

Dlaczego zbilansowana dieta jest tak ważna?

Odpowiednia, zbilansowana dieta jest ważnym elementem naszego zdrowia. To, co codziennie znajduje się na naszych talerzach, wpływa bezpośrednio na nas samych. Nasze wybory żywieniowe mogą w dużym stopniu warunkować występowanie konkretnych chorób w przyszłości. Jak więc jeść, by być zdrowym? Z pewnością warto posiłkować się zaktualizowaną piramidą żywieniową – u jej podstaw stoją świeże warzywa i owoce oraz przetwory zbożowe. Nieco wyżej znaleźć można wszelkie produkty nabiałowe (kefiry, maślanki, niesłodzone jogurty). Czego unikać w codziennej diecie? Przede wszystkim produktów silnie przetworzonych, fastfoodów, ale też słodyczy, napojów gazowanych.

Polskie dania na domowym stole

Kuchnia polska to bez wątpienia olbrzymie źródło inspiracji oraz przepisów, które warto wypróbować chociaż jeden raz. W szerokim zakresie przepisów znaleźć można zarówno dania mięsne, jak i bezmięsne, liczne sałatki, ale też dania oparte o ryby. Kuchnia polska przez wieki opierała się na ziemniakach oraz na kaszy – produkty te były łatwo dostępne, współcześnie wiemy również, że posiadają wiele cennych składników odżywczych. Wśród dań kuchni polskiej, które z pewnością warto wypróbować, wymienia się flaczki wołowe w rosole. Jest to pożywne i kaloryczne danie, które z pewnością sprawdzi się jako jesienne czy zimowe obiady. Dobrym pomysłem są także zupy, które obecnie wracają do mody w wielkim stylu. Warto sięgnąć do przepisów naszych mam i babć – z pewnością znajdziemy wśród nich przepisy na kapuśniak, ale również gęstą zupę ogórkową, krupnik czy aromatyczny bulion. Gotując polskie potrawy, warto korzystać z sezonowych warzyw i owoców.

 

 

Comments are closed.