Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Rumień nie schodzi Ci z twarzy? Sprawdź, jak może pomóc laseroterapia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przez rumień na twarzy wyglądasz, jakbyś ciągle była zawstydzona? Jest to zmiana skórna, która wynika z kruchości drobnych naczyń włosowatych, znajdujących się tuż pod skórą. Rumień może być jednym z pierwszych objawów trądziku różowatego. Laseroterapia stosowana na zmiany naczyniowe jest w stanie przywrócić skórze prawidłowy koloryt. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie rumienia.

Przyczyny powstawania rumienia na twarzy

Rumień na twarzy to zaczerwienie skóry, powstające na skutek rozszerzania się kruchych naczyń krwionośnych, które zapewniają ukrwienie skórze. Zmiany rumieniowe lokalizują się najczęściej w okolicach policzków, na nosie, brodzie, szyi, dekolcie.

Występowanie rumienia uzależnione jest często od predyspozycji genetycznych – pojawiają się zwykle u osób o jasnej, cienkiej i delikatnej skórze. Wrażliwa cera narażona jest na występowanie rumienia i rozszerzonych naczynek pod wpływem różnych czynników, np.:

  • nadmiernej ekspozycji na słońce,
  • spożywania pikantnych potraw,
  • gwałtownych zmian temperatur,
  • korzystania z sauny i gorących kąpieli,
  • nadciśnienia tętniczego,
  • przewlekłego stresu,
  • spożywania alkoholu,
  • zaburzeń hormonalnych.

Ekspozycja na powyższe czynniki skutkuje u osób predysponowanych, wystąpieniem zaczerwienienia skóry. Na początku są to najczęściej zmiany przemijające, z czasem mogą się utrwalić i stworzyć charakterystyczny rumień.

Jak działa laser na rumień?

Osoby zmagające się z rumieniem na twarzy sięgają często po kosmetyki do cery naczynkowej i zaczerwienionej z nadzieją, że nieestetyczne zmiany całkowicie ustąpią. W przypadku utrwalonego rumienia sama profilaktyka może niestety okazać się niewystarczająca. Skuteczną metodą usuwania rumienia okazuje się laseroterapia, z której można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej, np. w Klinice Estell Forest. Jest to metoda, którą można zastosować do rumienia o różnym pochodzeniu – zarówno spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, jak i towarzyszącego trądzikowi różowatemu.

Podczas laserowego usuwania rumienia energia dociera w głąb naczyń krwionośnych i jest absorbowana przez hemoglobinę (barwnik, znajdujący się w czerwonych krwinkach). Pod wpływem ciepła z naczyń odparowuje woda – pozostają jedynie ich suche elementy, które są stopniowo wchłaniane przez organizm i poddawane procesom metabolicznym. Laserowe usuwanie rumienia nie wymaga zastosowania znieczulenia. Skóra podczas zabiegu chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, dzięki czemu procedura jest komfortowa dla pacjenta. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne może okazać się wykonanie serii zabiegów.

Laserowe usuwanie rumienia w klinice medycyny estetycznej

Zabieg laserowego usuwania rumienia powinien być wykonywany przed doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Z laseroterapii najlepiej jest skorzystać w sprawdzonej klinice – odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji. Profesjonalne wykonanie zabiegu jest ważne, jeśli zależy nam na bezpiecznym przebiegu terapii oraz na jej skuteczności. Przed zastosowaniem lasera na twarz musi odbyć się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz dobranie odpowiednich parametrów zabiegu do potrzeb skóry. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/eurowinieta/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/